Sansürcüler doymuyor! SIRA VPN'de!

BTK, internet yayınlarına sınırlandırma kararları sonrası şimdi de VPN'e müdahale edeceğini açıkladı...

BTK 

sansüre doymadı: 
SIRA VPN'de!

BTK, internet yayınlarına getirdiği ağır sansürler sonrası şimdi de VPN kullanımına karşı harekete geçti...

BTK İnternet Dairesi Bilişim Uzmanı Levent Gönenç,  engelli sitelere erişimin önünü açan VPN’lerin tüm dünyada ortak bir sorun olduğunu iddiA
etti, önlemlerin test aşamasında olduğunu açıkladı.

VPN’le ilgili kanunda hüküm olduğunu belirten Gönenç, “Bu hüküm kapsamında da erişim sağlayıcılarının, internet servis sağlayıcılara uyarılarımız bulunmakta. Bu uyarılarımız kapsamında ciddi tedbirler de alıyorlar, bu aldıkları tedbirleri de şu anda test etme aşamasındayız” dedi.


Gönenç, “Çünkü takdir edersiniz ki yüzlerce uygulama ve işletmeye böldüğünüz zaman matriks şeklinde bunların bir de test edilmesi lazım. Sürekli değişen uygulamalar bu bahsettiğiniz alternatifli erişimi engelleme uygulamaları, IP adresleri sürekli değişebiliyor, yöntemleri değişebiliyor. 


Çünkü amaçları zaten erişime engellemeyi aşmak, bu amaçla üretilmekte. Tüm dünyada ortak bir sorun, bununla ilgili çalışmamız şu anda mevcut, tedbir alınması amacıyla uyarılarımız erişim sağlayıcılara mevcut ve ciddi önlemler de aldık, test aşamasındayız, testlerimiz tamamlandıkça faz faz ilerlemeyi düşünüyoruz diye konuştu.

Paylaş ► ► ►
 
Sayfa Başına Dön