SANA’daki haber Tayyip'i yalanladı

Suriye devlet medyası, Türkiye’nin harekât düzenlediği Afrin’e bugün de Beşar Esad yönetimi yanlısı güçlerin gittiğini duyurdu...
 Afrin'e yeni güçler ulaştı


Devlet ajansı SANA’daki haberde, “Yeni halk güçleri grupları halka Türk rejiminin devam eden saldırganlığına karşı destek için Afrin’e vardı’ denildi.

SANA'da yer alan haberde, 'Halk güçlerinin ilk bölümü dün Afrin’e ulaşmış, Erdoğan güçleri ve onlara tabi teröristler bu güçlerin ulaştıkları bölge ve onlara eşlik eden basın ekiplerini toplarla hedef almıştı.' ifadeleri kullanıldı. 

Suriye güçleri Afrin'e girdi!

Dün Afrin'e doğru yola çıkan konvoyun TSK tarafından bombalanması sonrası Erdoğan, "Afrin'e girmeye çalışan milis güçler Halep'e çekildi" şeklinde açıklama yapmıştı. 

TSK, Afrin'e giren Suriye güçlerini bombaladı!

NE OLMUŞTU?
Suriye rejimine bağlı güçlerin Afrin'e gireceği iddiası dünden beri iddia olarak medyaya yansıyor. İlk olarak Reuters haber ajansı, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın YPG ile Afrin'de Türkiye'ye karşı güçlerini birleştirme noktasında anlaşma sağladığını iddia etti.Ancak YPG'nin Afrin Sözcüsü Brusk Haseke, Suriye ordusunun Afrin'e gireceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, bu konuda bir gelişmenin olması durumunda kamuoyuna açıklama yapacaklarını söyledi.


Ardından Suriye devlet televizyonu El İhbariye, pazartesi günü Suriye ordusunun kısa süre içerisinde Afrin'e gireceğini açıkladı, Suriye Devlet Ajansı SANA da söz konusu iddiayı doğrulayan bir haber geçti. Abc gazete
Paylaş ► ► ►
 
Sayfa Başına Dön