Tayyip'in 'diploması' yine yeniden gündemde

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diplomasını TBMM gündemine taşıdı...

Tayyip Erdoğan'ın 'diploması' yeniden gündemde


CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Mustafa Balbay Meclis çalışmaları sırasında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın üniversite diplomasını gündeme taşıdı.

“Bakanlık Erdoğan’ın üniversite diplomasını açıklamalı” diyen Balbay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanı, geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesinde yaptığı konuşmada, Boğaziçi Üniversitesinin dünya sıralamasında yer almamasının başlıca nedenini milli ve manevi değerlerimize dayanmaması olarak gösterdi. Cumhurbaşkanına buradan sormak istiyorum: Acaba bu değerlere dayanarak dünyada ön sıralarda yer alan hangi üniversitelerimiz var, onları sayabilir mi? Biz de onları örnek alsak ve incelesek.”


Son dönemde "FETÖ'yle mücadele" kapsamında kapatılan 15 üniversitenin 14'ünün AKP iktidarı döneminde kurulduğuna dikkat çeken Balbay, 

“Acaba bunların hangi değerleri eksikti? Cumhurbaşkanı üniversite mezunu. Ancak hangi üniversiteden mezun olduğunu bilmiyoruz. Onun hangi üniversiteden mezun olduğunu öğrensek; diplomasına bakıp milli ve manevi değerlerimize sahip hangi üniversite mezunu olduğunu görsek ve diğer üniversitelerimize de örnek olarak sunsak, ama bunu bilmiyoruz. 

Milli Savunma Bakanlığı, Erdoğan’ın dedesinin meçhul asker olduğunu belgesiyle açıkladı. Acaba Milli Eğitim Bakanlığı da böyle bir bilgilendirmeyi yapsa, kamuoyu Erdoğan’ın meçhul bir üniversiteden mi yoksa adı sanı belli bir üniversiteden mi mezun olduğunu öğrense’” dedi.


Paylaş ► ► ►
 
Sayfa Başına Dön