'AKP ve MHP korkudan için ittifak şarkısı söylüyor'

Kastamonu'da partisinin il kongresine katılan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP ile MHP arasındaki ittifak söylentilerine ilişkin "Korktukları için ittifak şarkıları söylüyorlar" dedi...

CHP'li Özgür Özel:

 'AKP ve MHP korktukları için ittifak şarkısı söylüyor'

Kastamonu CHP İl Kongresi Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans salonunda yapıldı. Kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Parti Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel ile çok sayıda partili katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrede ilk olarak CHP'li Özel konuştu.MHP ile AKP arasındaki ittifak iddialarına da değinen Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 2019'da yapılacak seçimlerden korktuğunu söyledi.Özel, şöyle konuştu:

"16 Nisan'da şaibeli, mühürsüz olan ama meşru olmayan bir Anayasa o tek adamın hevesini şimdilik kursağında bırakmıştır. 

Bir kez daha sorulacak; Nasıl ? 16 Nisan bunlar tarafından bir referandum olduğu halde biz 'İçeriğini, Anayasa Mahkemesi'ni, HSK'yı, yargı bağımsızlığını, kuvvetler ayrılığını konuşalım' derken nasıl birileri 'Ey Kılıçdaroğlu' deyip o referandumu bir genel seçime çevirip kazanmaya çalıştılarsa, karşılarında bir onlar kadar bu rejim değişikliğine 'hayır' diyecek güçlü bir iradeyi kararlılığı gördülerse önümüzde yapılacak ilk seçimi bu kez bir referanduma dönüştürmek hepimizin boynunun borcudur.

Türkiye'de birileri ittifak konuşuyor. Aslında kendi yarattıkları karanlıktan korkukları için Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan birbirlerine sarılmış yüksek sesle ittifak şarkıları söylüyorlar." 

Paylaş ► ► ►
 
Sayfa Başına Dön